راهکارهایی برای مکانیزه کردن یک فروشگاه

راه کارهایی برای مکانیزه کردن یک فروشگاه

پیشرفت و رشد فناوری در ابعاد گوناگون زندگی باعث شده فروشگاه ها شکل تازه ای به خود بگیرند. اگر سیستم فروش شما یک سیستم قدیمی باشد به کسب و کار شما صدمه می زند. با سرمایه گذاری بر روی یک سیستم نوین فروشگاهی می توانید کسب و کار خود را رونق بخشید. شرکت توسعه فناوری بوژان به شما راه کارهایی برای مکانیزه کردن یک فروشگاه ارائه می دهد. از مزایای مکانیزه کردن یک فروشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهبود دقت در روند انجام کار یک مجموعه
  • تجزیه و تحلیل موجودی دقیق انبار
  • گسترش محیط کسب و کار در ابعاد گوناگون
  • گرفتن گزارش های منظم از سیستم
تیک تهیه نرم افزار فروشگاهی

اولین قدم در مکانیزه کردن یک فروشگاه انتخاب یک سیستم حسابداری مناسب با صنف کاری شما می باشد. نقش یک نرم افزار حسابداری مناسب در یک سیستم غیر قابل انکار می باشد. نرم افزار فروشگاهی دشت همکاران سیستم در بسته های گوناگون  متناسب با فروشگاه و ارائه کالا شما طراحی شده است.

تیک صندوق فروشگاهی

گام بعدی تهیه یک صندوق فروشگاهی مناسب است. صندوق فروشگاهی یا پوز فروشگاهی مهم ترین و کلیدی ترین وسیله برای مکانیزه کردن فروشگاه شما می باشد. صندوق فروشگاهی در اصل یک کامپیوتر می باشد که نسبت به لپ تاب و کامپیوتر فضای کمتری را اشغال می نماید همچنین از نظر اقتصادی هزینه کمتری نسبت به آن دو دارد. و به راحتی به تجهیزات جانبی مربوطه متصل می شود.

تیک لیبل پرینتر

دیگر تجهیزات جانبی برای مکانیزه کردن فروشگاه لیبل پرینتر و تجهیزات چاپ بارکد است. بارکد زدن بر روی تمامی کالا های فروشگاه باعث پیدا کردن راحت مشخصات کالا می شود. از دیگر مزایای زدن لیبل بر روی کالا ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • با استفاده از یک بارکد بر روی لیبل میتوانید کالای خود را ردیابی کنید.
  • میتوانید به راحتی انبار گردانی کنید.
  • به راحتی می توان با استفاده از بارکد اطلاعات کالا را در فاکتور فروش ثبت کرد.
تیک فیش پرینتر

تجهیزات چاپ رسید به مشتری یا فیش پرینتر که یکی از انواع پرینتر ها است که  برخلاف سایر چاپگر های موجود نیازی به جوهر یا شارژ کارتریج ندارند و برای شرایطی مناسب هستند که ماندگاری متن چاپ شده از اهمیت کمتری برخورد دار است در عوض تعداد پرینت بالایی در روز گرفته می شود. استفاده از این پرینتر ها را مقرون به صرفه می کند و به راحتی می توان یک رسید از خرید در اختیار مشتری قرار داد.

تیک بارکد خوان

بارکدها را توسط یک دستگاه الکترونیکی به نام بارکد خوان می خوانند. این دستگاه متشکل از منبعی نوری، لیزری لنز و حسگر ترجمه است. بارکدخوان ها از لحاظ ارتباطی به دو دسته باسیم و بدون سیم تقسیم می شوند.

تیک کشوی پول

برای نگهداری پول و فیش های دریافتی از مشتری استفاده می شود. که مکانیزم کاری آن به این صورت است که کابل RJ11  به دستگاه متصل می شود و سر دیگر آن سوکت قرار دارد که به فیش پرینتر متصل می گردد. زمانی که فیش پرینتر عمل چاپ را انجام می دهد پالسی به کشو میفرستد که صندوق پران کشو عمل کرده و درب آن باز می شود و میتوانید از کشوی پول استفاده کنید.

ماهان لیبل به عنوان یک مرجع تخصصی در زمینه فروش انواع لیبل و تجهیزات فروشگاهی از قبیل لیبل پرینتر، بارکدخوان و فیش پرینتر می توان شما را در توسعه کسب و کارتان همراهی کند.

 

 

جدید, نرم افزار حسابداری, نرم افزار فروشگاهی
نوشتهٔ پیشین
آموزش ثبت فاکتور در نرم افزار دشت
نوشتهٔ بعدی
آموزش آپدیت و بروزرسانی نرم افزار سپیدار

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست